Technikum Fryzjerskie

Uczniowie tej szkoły przygotowywani sa do zdobycia  tytułu technika usług fryzjerskich.

Posiadając dyplom technika mają możliwość otworzenia własnego zakładu fryzjerskiego.

W trakcie trwania nauki  poznają współczesne sposoby  modelowania fryzur, podstawy psychologii, nowoczesne sposoby właściwej stylizacji i kreowania wizerunku .Podczas zajęć dużo uwagi poświęconej jest na kształtowanie takich cech jak : odpowiedzialność, samodzielność, aktywność, kultura pracy, komunikatywność , spostrzegawczość,podzielność uwagi, zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, wrażliwość estetyczna i precyzja.

Technik usług fryzjerskich jest zaten osobą posiadającą wiedzę i umiejętność w zakresie :

• wykonywania w pełnym zakresie usług fryzjerskich
  • stosowania w pracy najnowszych osiągnięć fryzjerstwa
  • stosowania właściwych metod oceny jakości środków kosmetycznych
  • wdrażania nowości w modzie i technikach fryzjerskich, wyposażenia i wystroju zakladu fryzjerskiego
  • kierowania zespołem pracowniczym
  • obsługiwania i konserwowania urządzeń i przyrządów fryzjerskich.

Najzdolniejsi uczniowie mają szansę brania samodzielnego udziału w ogólnopolskich konkursach fryzjerskich, do których zostaną przygotowani przez nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Szkoła dysponuje świetnie wyposażoną pracownią i wykwalifikowaną kadrą.